,

Ondra a jeho nosní madličky...

Všem přeji pohodovou neděli.

Ondra a jeho problém s nosními madlemi

Po dlouhé době jsem si našla chvilku, abych Vám napsala článek o tom, jak je na tom Ondra s nosními madličkami. Každé druhé dítě s tím má problém, aspoň pan primář to tak říkal.

Náš malej Ondra už od narození většinou dýchá spíše pusou než nosem, pusou si víc pomáhá. V roce a půl začal být víc než často nemocný, a tak jsme to začali řešit, jenže naše bývalá pediatrička byla se vším hned hotová, naládovala malého sirupama, práškama a antibiotikama, ale nic nepomáhalo. Jedna známa se mě pak ptala, jestli nám paní doktorka dělala výtěry nosní a krční + odběry krve, když jsem jí řekla, že ne, tak z toho byla dost překvapená, tak nám nabídla svou známou pediatričku, která nás hned při první návštěve pořádně vyšetřila, poslala na výtěry a odběry a hned po výsledkách nám dala prášky takové, jaké Ondra mohl mít. Ondra se do pár dní vyléčil, a byl zdravý jako rybička.

Netrvalo to dlouho a asi po třech měsících jsme v té nemoci byli znova. Rýma, kašel, ale teplota žádná, furt Ondrovi teklo z nosu a nebo furt popotahoval, a to by mu zas šlo do uší a ještě k tomu všemu řešit zánět středního ucha, to už bych fakt nedala. 

Objednala jsem Ondru tedy k panu Primáři na ORL v Kralupech n. Vltavou. 19.3 jsme byli na kontrole, kde se projevilo, že opravdu Ondra má nosní mandly zvětšenou, ale operace ve 2 letech je brzo, a zatím to Ondra nemá tak akutní, aby musel na operaci.
Pan Primář nám tedy předepsal sirup a kapky do nosu, které by měli umožnit to, aby se nosní mandle zmenšila a operace v budoucnu nebyla nutná.

Kapky do nosu od Pamycon. 
Dávám 3x denně Ondrovi do každé nosní dírky 2 kapky.Sirup od Aerius. Dávám vždy jen ráno (takže 1x denně) buď jednu čajovou lžičku nebo v balení máte lžičku s odměrkou 2,5ml. Tyto léky jsou samožejmě na předpis.

Bereme je teprve chvilku, takže Vám zatím nejsem schopní říct, jestli nám to pomáhá nebo ne.
Každopadně bych byla ráda, pokud jste se s tím u vašeho díťátka setkali, aby jste mi napsali do komentářů, jestli to pomáhá nebo to jen tu operaci oddálí.

Děkuji moc.

Monika

Share:

2 komentáře:

  1. Ahoj, chudáček malej. Musím Ti říct, že je to síla, že doktorka Vás neposlala na různé vyšetření. Já tyhle doktory nechápu, vůbec by takový doktoři neměli co dělat co dělat na medicině.
    Ať je brzy fit. :)

    OdpovědětVymazat
  2. Chudinka malej. Jirik na to trpi taky. Ucho uz mu pichali, ted mame tez Pamycon, hrozi totiz dalsi pichani. Tak snad k tomu nedojde.:( je to kriz, s tema nemocema.

    OdpovědětVymazat