Já a antikoncepce?


Přeji Vám krásný pátek milé dámy.

Jelikož od mých sledovatelů na instagramu mám několik dotazů na to, jak jsem dokázala tak rychle zhubnout, co jsem pro to dělala nebo jestli mám nějaký nápad, tak jsem se rozhodla o tom napsat článek. Jak podle nadpisu vidíte, tak je to z velké části spojené s antikoncepcí.

Je fakt, že můj předešlý vztah stál za bačkoru, byla jsem v jednom velkém stresu, slzách a utrápení, takže co si budeme povídat, ale takové věci k hubnutí přijdou sami.

Jenže jasně jsem si začala všímat mého rychlého hubnutí tak stejně rychle jako vy, Hlavně mi začalo připadat dost divné, že mi byly velké kalhoty takové, které jsem dřív nemohla skoro zapnout. Když už jsem přišla do obchodu pro kalhoty, hledala jsem dřív velikost 38 nebo už někdy dokonce 40, a vždy když jsem ty kalhoty vzala do ruky a viděla ten obraz velkého zadku a širokých nohavic, tak mi bylo až do pláče nebo co se týče triček,tak jsem měla velikost M, což ještě není tak hrozné, ale stejně jsem záviděla těm ženám co mají velikost S nebo dokonce XS (ale xs už je fakt pro drobonké slečny).

No nevadí. Jelikož jsem začala hubnout nesmírně rychle, a když jsem si zapínala velké kalhoty s velikostí 38 nebo dokonce 40 páskem, tak to vypadalo hrozně a ne jen to, bylo mi dost nepříjemné, jak jsem to uprostřed měla naštosované. No tak jsem se vydala nakupovat kalhoty. Můžu Vám říct, že když jsem si zpočátku naivně brala velikost 36, tak naivita v kabince opadla, protože ta velikost mi sedla, naprosto! Jenže.... Já nevěděla, jestli v kabince, kde jsem si kalhoty zkoušela, tak jestli mám brečet nebo být ráda, že jsem se konečně dostala k takové velikost, protože i ty 36 mi byly trochu velké, ale 34 byly už těsné. No samozřejmě jsem měla velkou radost, ale ukápla mi slza, protože když jsem chtěla zhubnout a dělala jsem pro to všechno co se týče zdravé stravy, sportu, tak to nešlo a hejle, přišly nervy a stres a bylo.

Co se týče těch nervů a stresu, tak jsem se pozastavovala nad tím, jestli to je opravdu jen tím, protože nechci o sobě tvrdit, že jsem to měla v životě furt růžové, to asi nikdo, ale když jsem ty stresy měla a to dost velké, možná větší než teď, tak váha byla furt stejná, a tak jsem se začala zamýšlet nad tím, co za tím vším hubnutím ještě může být. 

ANTIKONCEPCE
Co se týče antikoncepce jako takové, tak já s ní měla problém od první chvilky co jsem jí začala brát.
Mojí první antikoncepci jsem začala brát už ve 14ti letech, ne kvůli sexuálnímu životu, ale kvůli nepravidelné menstruaci, tak mě teta vzala na gynekologii, a pan doktor mi tedy předepsal antikoncepci, no a co se nestalo.. Ne že mi po ní bylo špatně, to je věc druhá, ale začala jsem se pěkně zakulacovat, mnohá z Vás to určitě zná. No a do mých 18ti let jsem vystřídala těch antikoncepcí několik. Protože od svých 15ti jsem začala žít i ten sexuální život. Kvůli antikoncepci samozřejmě přišla náladovost, nechuť na sex, závratě a různé příznaky, Když už jsem v 18ti měla asi pátou novou antikoncepci, furt jsem tloustla a neměla chuť na nic, tak jsem to začala řešit.
Gynekolog mi dal tedy na výběr, buď budu pokračovat v záměnách antikoncepcí s tím, že bych nemohla mít v budoucnu děti nebo prostě antikoncepci vysadím a budu se chránit jinak. Co myslíte, že jsem si vybrala ? Já která děti chtěla? Samozřejmě, že tu druhou variantu a přestala jsem tedy antikoncepci brát. Pak tedy přišel na svět Ondra v mých 21letech a samozřejmě jsem se pídila po tom, jestli teď po porodu tu antikoncepci můžu začít brát, a bylo mi řečeno, že ano. Dobře, tak jsem začala brát jednu, po té jsem zas něco málo přibrala a bylo mi zle, takže jsem jí vystřídala za jinou a u té jsem už zůstala, jenže jednou se mi podařilo, poté týdenní pauze co jsem si měla vzít prášek, tak antikoncepci nenajít, a vše bylo na dlouhý lokty, a tak jsem jí jeden měsíc nebrala, a po měsíci jsem si ji vzala, protože pan doktor v tom neviděl problém. Dobrý v pohodě. vzala jsem si jí někdy na začátku prosince, kdy jsem si vzala asi 6 dní antikoncepci a bylo mi až odporně zle, tak jsem to přestala brát a 14. prosince jsem si došla na malou, s tím, že jsem začala krvácet. A asi to znáte, co první Vás napadne je (nebo aspoň mě to napadlo), že jsem těhotná, nevěděla jsem o tom, a krvácením jsem potratila, takže nastalo to, že jsme jeli na Bulovku do nemocnice, kde jsem byla na gynekologii a doktorka mi řekla, že je to kvůli antikoncepci. Že je to svinstvo s hormony, který mi rozházely (jak to říct správně... ) no určitě víte o čem mluvím, no a prostě to dopadlo tak. že jsem antikoncepci přestala brát, definitivně a nadobro! Do dnes jí neberu, je mi fajn a vlastně díky tomu jsem hodně zhubla. Takže za mě je antikoncepce neskutečné svinstvo a nejhorší je, když Vám to řeknou sami gynekologové/gynekoložky a sami to předepisují :-D

Takže to je tak asi můj celý příběh o tom, jak jsem se dostala z 58 Kg na 50 Kg za necelé dva měsíce.

Věřím, že se Vás tu najde hodně, co s tím máte zkušenosti, ať už dobré nebo špatné.
Piště dolů do komentáře.

Mějte se krásně a krásný víkend 
Monika

Sleduj mě na sociálních sítích, aby si o nic nepřišla / nepřišel


Share:

8 komentářů:

 1. Ahoj Moničko, souhlasím s Tebou. Taky jsem brala antikoncepci, a k vůli tomu jsem hrozně přibírala. Bylo to šílené.. Pak jsem to přestala brát a nebrala jsem to 2 roky a klídeček. Zhubla jsem dost. Pak jsem plánovaně otěhotněla, to jsem přibrala 6kg, pak zase to šlo dolu..Vážila jsem před otěhotněním 80kg! Ano 80kg! Potom jsem zhubla první 3 měsíce v těhu a to bylo -6kg, potom jsem zase přibrala zase 6kg, a teď mám 66kg..síla, co? A ani už neplánuji si kupovat ty prášky, je to hnus a svinstvo! Super článek :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak rikam. Antikoncepci už nikdy nechci vidět. Jinak 66kg je fakt krása. Ono dítě a maminkou děla divy ;-)

   Vymazat
 2. Mně antikoncepce díky zdravotním problémům nikdy doporučena nebyla. A když jsem slyšela od svých kamarádek o nejrůznějších problémech, které jim způsobila jsem i ráda, že jsem si své tělo něčím takovým zatěžovat nemusela. Přeci jen v dnešní době je spousta možností jak se chránit. Super článek :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. A přesně jak píšeš. Dnes už je několik způsobů, jak chránit. ;-)

   Vymazat
 3. Antikoncepci jsem brala půl roku a stačilo. Nevolnosti, bolesti, pocity dušnosti a ke konci i silné bolesti nohou. Navíc bezdůvodný úbytek váhy, že jsem vypadala jako kostra. Po vysazení všechny problémy zmizely. Teda kromě špatné pleti, kterou mám i rok a půl po vysazení a rozházený cyklus. :/

  LENN

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Koukám taky si to neměla jednoduchý. No proste antikoncepce už nikdy ;-)

   Vymazat
 4. Ja som síce nepribrala po HK ale zas som mala iné problémy ako migréna, znížené libido a depresie. Nespajala som si to s tým kým som ju neprestala používať a všetky tieto neduhy zmizli. Za mňa nikdy viac. A radšej si budem rátať plodné a neplodne dní, občas použijem kondóm ale nikdy viac. Teraz už viem čo všetko môže spôsobiť a oveľa horšie problémy. S terajším rozumom by som ju nikdy nebrala. A keď sa raz rozhodneme pre aktívny pohlavný život, treba rátať že žiadna antikoncepcia nie je 100%.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem už na tom stejně jako ty, radši ochrana jakákoliv než antikoncepce :-)

   Vymazat